Dina integritetsinställningar
Som beskrivs i vår integritetspolicy samlar vi in personuppgifter om din interaktion med oss och på vår webbplats, bland annat med hjälp av cookies och liknande tekniker. Vi kan också dela dessa personuppgifter med tredje part, inklusive annonspartners. Vi gör detta för att visa dig annonser på andra webbplatser som motsvarar dina intressen, samt av andra skäl som anges i vår integritetspolicy.
Delning av personuppgifter för riktad annonsering baserat på din aktivitet på olika webbplatser kan betraktas som ”försäljning”, ”delning” eller ”riktad annonsering” enligt vissa delstaters dataskyddslagar i USA. Beroende på var du bor kan du ha rätt att vägra dessa aktiviteter. Om du vill utöva denna rätt till vägran, följ instruktionerna nedan.
Om du besöker vår webbplats medan inställningen för att avstå från global dataskyddsövervakning är aktiverad, behandlar vi detta, utifrån din hemort, som en begäran om att avstå från sådan verksamhet, som kan betraktas som ”försäljning” eller ”delning” av personuppgifter eller andra användningsändamål som kan betraktas som riktad reklam för den enhet och webbläsare som du använde på vår webbplats.